Naujas elektronikos prietaisas, matuojantis laktato lygį kraujyje

0

Paskutinius keletą metų bio-elektronikos prietaisai sparčiai tobulėja ir skinasi kelią į mūsų gyvenimus. Jau seniai praėjo tie laikai, kai širdies dažnio matuokliai (pulsometrai) buvo vieninteliai ir nepakartojami treniruočių pagalbininkai.

Gamintojas BSXinsight neseniai pristatė pirmąjį nešiojamą laktato matuoklį, kuris stebi ir seka laktato lygį kraujyje (kitaip tariant, raumenų užsirūgštinimą) jums tiesiog sportuojant. Iki šiol vienintelis būdas išmatuoti laktato slenkstį buvo kraujo tyrimas bėgimo ar stacionaraus dviračio mynimo metu ir atitinkama kaina.

Laktatas - tai pieno rūgšties druska. Pieno rūgštis yra organinė rūgštis, dalyvaujanti įvairiuose biocheminiuose procesuose. Ji gaminasi raumenyse intensyvaus fizinio krūvio metu, kai organizmas nebespėja aprūpinti raumenų deguonimi. Tada energija gaunama anaerobiniu būdu: gliukozė skaidoma iki piruvato, kuris yra redukuojamas į laktatą. Didžioji pieno rūgšties dalis įprastai iš raumenų per kraują pernešama į kepenis. Čia dalis skaidoma iki anglies dvideginio ir vandens, kita dalis panaudojama gliukoneogenezės procese gliukozės gamybai, kurią kraujas perneša atgal į raumenis. Laktato slenkstis - kai laktato gamyba padidėja tiek, kad organizmas nebespėja su juo susitvarkyti - jis pradeda kauptis kraujyje ir raumenyse, dėl ko prireikia sumažinti fizinį krūvį ar tempą. Tai vienas iš ištvermės ribotuvų.

Nauda

BSX-Insight-cyclingGalios ir širdies matavimo prietaisai pateikia tik skaičius, o savojo laktato slenksčio žinojimas leidžia pamatyti, kaip kūnas reaguoja į konkretų krūvį, esant konkrečiam pulsui ir/ar galiai, perduodamai į pedalus. Žinant savąją laktato ribą, galima tiksliai pasirinkti treniruočių krūvį ir net tempą varžybose, kad per daug neužrūgštintumėte raumenų ir trasos viduryje netektų sumažinti greičio.

Kada dėvimas

Šis jutiklis nėra skirtas dėvėti kasdien. Tai įrankis, kuris turėtų būti naudojamas kas keturias-šešias savaites progreso stebėjimui ir sporto režimo koregavimui. Kadangi produkto inžinieriai norėjo daugiau nei tik skaičių rodymo, todėl sukūrė dar ir skaitmeninę platformą, kuri leidžia sekti, išsaugoti ir dalintis prietaiso informacija, tuo pačiu kuriant sau pritaikytą treniruočių planą gamintojo tinklalapyje.

Kaip jis veikia

bsxinsight-appPats jutiklis yra maždaug įprasto durų rakto dydžio ir dedamas į specialią blauzdinę. Šviesos diodai (LED) šviečia kiaurai odą ir laboratoriniu tikslumu matuoja laktato lygį kraujyje. Yra trys specialios įrenginio versijos: bėgikams, dviratininkams ir triatlono atletams. Prietaisas geba bendrauti Bluetooth ir ANT+ technologijomis: tai gali būti telefonas, laikrodis, dviračio kompiuteris.

Kaina

Kaina svyruoja nuo 300 (bėgimui) iki 420 (dviračiams ir bėgimui) JAV dolerių. Tai tam tikra investicija, ypač tiems, kas jau išleido šimtus eurų kitiems elektronikos stebuklams. BSXinsight naudojimas kartu su pulsometru ir galios jutikliu (power meter) gali suteikti labai naudingos informacijos.

Panašu, kad greitai laktato slenksčio matavimas kraujo tyrimu bus toks pat pasenęs, kaip pulso skaičiavimas užspaudus riešą.

Šaltinis: tiathlon.competitor.com

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI