Kaip raumenys saugosi nuo perkaitimo

...vėsūs delnai padidina ištvermę. Amerikos širdies asociacija nustatė, kad vėsaus gėrimo laikymas rankoje bėgant padeda efektyviau reguliuoti kūno temperatūrą, todėl galima bėgti ilgiau ir greičiau.

0

Žmogaus delnai ir dar keletas vietų (veidas, pėdos) turi specialius venų tinklus, kurie skirti „aušinti“ kūno sistemą, pavyzdžiui, fizinio krūvio metu. Vėsioje aplinkoje tos venos beveik nematomos, tačiau aukštoje temperatūroje jos stipriai išsiplečia dėl suaktyvėjusios kraujotakos, taip aplinkai atiduodant kuo daugiau kūno šilumos.

Intensyvėjant fizinei veiklai, kyla raumenų temperatūra. Pasiekus 40°C, juose esantys enzimai, kurie reikalingi energijos gamybai, pradeda deformuotis ir „išsijungti“. Tai savotiška organizmo apsauga nuo perkaitimo. Aušinant raumenų ląsteles, enzimas grąžinamas į darbinę būseną ir raumuo patiria mažesnį nuovargį.

Stanfordo tyrėjai išbandė specialią vėsinančią pirštinę bėgant, minant dviratį, spaudžiant štangą, atliekant prisitraukimus. Visais atvejais, tarp intervalų ar pratimų serijų naudojant šį vėsinimo būdą, rezultatai ištvermei buvo stulbinami, lyginant su natūraliu poilsiu.

DALINTIS
Taisyklingo judėjimo, sporto, treniruočių bei mitybos vadovas, apimantis ištvermės ir jėgos disciplinas. Pradedančiam. Sportuojančiam. Kiekvienam.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI