Hybrid Athlete, Alex Viada

0

„Už viską svarbiausia yra išmokti tingėti. Kitaip sakant, išmokti sumažinti per didelį stresą maksimaliam progresui pasiekti.“ 

Alex Viada, Hybrid Athlete, 2015.

Tai viena labiausiai patikusių knygų dėl savo išskirtinio, neįprasto ir nenuobodaus požiūrio į sportą bei treniruotes. Su konkrečiais argumentais ir pavyzdžiais, kodėl dažniausiai mažiau = daugiau.

Alex Viada - kitoks atletas, treniruojantis ne raumenimis, o galva: triatlonininkas, ultra maratonininkas, tuo pačiu jėgos sporto atstovas, darantis pritūpimus su 320 kg štanga, nuo krūtinės spaudžiantis 210 kg ir bėgime įveikiantis 1 mylią (1,609 km) per 4:32, pats sverdamas daugiau nei 110 kg. Šiuo metu - JAV triatlono, Crossfit, galiūnų, bėgimo treneris.

Be įvairių terminų, įdomių mitybos pastebėjimų knygoje jis daugiausiai aprašo hibridinį treniravimo metodą, kurį seniai taiko savo sportininkams. Jo ilgalaikė patirtis byloja, geriems kultūristams, jėgos atletams būtinas tam tikras aerobinių treniruočių kiekis taip, kaip ištvermės sportininkams būtini jėgos pratimai. Šios skirtingos disciplinos, esant subalansuotai programai, puikiai papildo viena kitą.

Tokio treniravimo pagrindas paremtas atsistatymo suvokimu ir jo valdymu. Gera treniruočių programa turi su kuo mažiau pastangų priversti kūną pasiekti savo ribas ir priversti adaptuotis - suteikti pakankamai laiko atsistatymui bei superkompensacijai (raumenų, kūno sustiprėjimo periodas, kuris seka po tam tikro laiko po treniruotės), be kurios tobulėjimas tiesiog neįmanomas.

Knyga labai tinkama įvairių svorio kategorijų bėgikams, dviratininkams, plaukikams, norintiems iš naujo išmokti sportuoti.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI