Šių metų rugsėjo 20 dieną įvyko 18–asis Tartu kalnų dviračių maratonas. Tai trečias pagal dydį kalnų dviračių maratonas pasaulyje. Tiksliau reikia pasakyti, tai dviejų dienų dviratininkų šventė estams ir jų šeimoms, apimanti visą regioną.

Šeštadienį vyksta vaikų varžybos, kada visi vaikai startuoja su 1 numeriu, nes jie yra šeštadienio didvyriai. Ne ką mažesnis įspūdis ir nuo pagrindinės dienos dalyvių skaičiaus - šiemet jų buvo net 8500! Skirtingos 89 ir 40 km trasos  ir puikus organizavimas. Visą renginį organizuoja Tartu maratono klubas, kurio visų metų renginiai įspūdingi: lygumų slidžių maratonas, kuris vyksta nuo 1960 metų ir surenka daugiau nei 10 000 dalyvių, bėgimo varžybos gegužės mėnesį, didžiausios riedučių varžybos Baltijos šalyse ir Skandinavijoje rugpjūčio mėnesį, plento dviračių varžybos gegužės mėnesį, kalnų dviračių varžybos rugsėjį, maratonas spalio mėnesį.

Visų varžybų startas mažame miestelyje Otepaa, nutolusiu 43 km nuo Tartu miesto, bet tai netrukdo daryti puikią reklamą Tartu miestui. Pati organizacija ir tikslumas pirmą kartą dalyvaujančiam palieka didžiulį įspūdį. Norint pamatyti ir pajusti tikrai gerą renginį, reikia būti pačiam tarp startuojančių. Šių metų startas niekuo nesiskyrė nuo kitų, tik man tai buvo išbandymas: nors dalyvauju jau ketvirtą kartą, bet važiuodavau 40 km trasą, o šiemet pasirinkau sunkesnę - 89 km. Kas įdomu, būtent į 89 km trasą stoja didesnis kiekis dviratininkų, nei į 40 km. Tris kartus buvau įveikęs 40 km, tad norėjosi naujų iššūkių. Trasa tikrai buvo sunki, vietomis labai greita, vienoje vietoje buvo pasiektas 63 km per valandą greitis, bet nei karto nebuvo laiko net atsipalaiduoti. Nuo įtampos rankos, o ypač sprandas pradėjo skaudėti jau trasos viduryje. Truputį pavedė dviratis, teko du kartus stoti susitvarkyti nukritusią grandinę, todėl ir laikas nebuvo toks, koks suplanuotas galvoje, bet finišavus laimės jausmas išliko nepasikeitęs, toks, kokio ir laukiau.

Reikia naujų iššūkių - sudalyvauti vasario 14 dieną 31 km slidinėjimo varžybose. Lauk Tartu, aš dar grįšiu…

DALINTIS
Verslininkas, jaunystėje aktyviai sportavęs, o vėliau, po 2008-ųjų metų krizės, pakeitęs gyvenimo būdą ir vėl grįžęs į aktyvų sportą. Daugelio Lietuvos ir užsienio šalių varžybų dalyvis, rekordų iniciatorius. Savo patirtimi ir surinktu varžybų bagažu galintis patarti, kaip išvengti nereikalingų traumų ir pasekmių.

1 komentaras

  1. Taip Andriau ziema atmosfera dar geresne. Kai salia taves ciuozia 70 metu sportininkas o tu jo negali aplenkti, del technikos trukumo pasijunti toks menkavertis ir finisaves galvoji jau kitais metais tai ismoksiu ziuozti klasika.

KOMENTUOTI