Raketos kuras arba sprinterio dieta

0

Harry Aikines-Aryeetey - britų sprinteris, pelnęs ne vieną medalį, Europos čempionas. Keista, bet jo valgiaraštyje labai mažai angliavandenių. Prieš treniruotes nevalgo nei makaronų, nei kitų košių. Kaip jis aprūpina raumenis energija? Žinoma, kaip trumpų distancijų bėgikui, galbūt užtenka sukauptų glikogeno atsargų, bet jo treniruotės neapsiriboja vien 100 m bėgimais.

Įprastas dienos meniu
7:00 Uogų ir linų sėklų kokteilis

Lengvas būdas gauti būtinų antioksidantų nuo pat ryto. Uogos, linų sėklos ir želmenų milteliai, kuriuose gausu skaidulų.

7:30 Jautienos steikas
Teikia pirmenybę tamsiai raudonai mėsai ryte, o baltai - antroje dienos pusėje. Kreatinas, esantis raudonojoje mėsoje padidina jėgos ir energijos atsargas prieš sunkią dieną.

7:30 Salotos
Salotose gausu natūralių vitaminų, padedančių geriau pasiruošti treniruotei.

8:00 Sauja anakardžių riešutų
„Energijai nereikia angliavandenių. Aš sprinteris, kuris treniruojasi labai daug. Jeigu man jų nereikia, vadinasi ir jums ne. Žmogaus kūnas geriausiai dirba ant riebalų, kurių gausu riešutuose. Pabandyk.“

13:00 Vištienos blauzdelės  Puikus ir nebrangus baltymų šaltinis.

13:00 Įvairios daržovės
Daržovėse gausu vandens ir ląstelienos. Jų maistingosios medžiagos padeda išvengti riebalų kaupimosi.

14:30 Javainių batonėlis
Retas užkandis po sunkios treniruotės greitesniam energijos atstatymui.

16:30 Kalakutiena
Daug kalakutienos. Aprūpina baltymais, reikalingais raumenų atstatymui.

17:00 Šaltas paprastas vanduo
Pakankamas vandens gėrimas sumažina jo kaupimąsi aplink liemenį, sumažindamas pilvo apimtį. Taip pat gerina virškinimą. Tik nereikėtų persistengti.

22:00 Trys kiaušiniai
Jie skatina testosterono gamybą ir turi visko, ko kūnui gali prireikti atsistatymui naktį. Papildomi baltymai taip pat nemaišo.

DALINTIS
Taisyklingo judėjimo, sporto, treniruočių bei mitybos vadovas, apimantis ištvermės ir jėgos disciplinas. Pradedančiam. Sportuojančiam. Kiekvienam.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI